„Chip tuningas“, kas tai?


Sakant „chip tuningas“ omenyje turimas variklio elektroninio valdymo bloko mikroprograminės įrangos keitimas. Aukščiau minėtos procedūros pagalba galima pakankamai lengvai ir greitai atlikti transporto priemonės dinamiškumo pagerinimą ir galios padidinimą. Egzistuojančiuose ekologijos reikalavimuose Euro-3, Euro-4 ir Euro-5 „chip tuningo“ procedūra pakankamai plačiai taikoma ir naujoms transporto priemonėms. Šios procedūros pasekmės yra tokios: puikus ir gana tolygus įsibėgėjimas, puiki dinamika, galios prieaugis ir sukimo momento padidėjimas, o taip pat neretai ir vidutinių degalų sąnaudų sumažėjimas.

Automobilių gamintojai elektroninio valdymo bloko mikroprograminę įrangą (kalibravimo lenteles) ruošia su gana vidutinėmis reikšmėmis, t.y. įvertinama transporto priemonės eksploatavimo vieta, degalų kokybė ir vairavimo maniera. Deja automobilių gamintojas, nepaisant daugelio aplinkybių, privaloma tvarka turi laikytis galiojančių ekologijos reikalavimų išmetamosioms dujoms - tai Euro-4 ir Euro-5. Būtent dėl šios priežasties automobilių gamintojai specialiai suvienodina kalibravimo parametrus, o tuo pačiu atsiranda ir papildomi resursai, kuriuos galima išnaudoti „chip tuningo“ pagalba.

Verta prisiminti ir tai, kad bet kuris automobilių gamintojas elektroninio valdymo bloko mikroprograminėje įrangoje palieka ir kritinių klaidų, o tai irgi turi neigiamos įtakos automobilio dinamikai (vienu metu Chevrolet Lanos buvo gaminamas su kritine tuščiosios eigos valdymo klaida, dėl kurios „plaukiodavo“ ir „pakibdavo“ laisvos apsukos).

Be viso to, ką paminėjome, „chip tuningas“ gelbsti sprendžiant šiuos eksploatavimo klausimus: 
- mikroprograminis DPF suodžių filtro šalinimas dyzelinėje transporto priemonėje;
- mikroprograminis EGR vožtuvo atjungimas jį fiziškai pašalinus arba užaklinus;
- lambda daviklių klaidų pašalinimas po to kai buvo pašalintas katalizatorius;
- maksimalių apsukų ribinės vertės koregavimas;
- maksimalaus greičio ir sukimo momento apribojimų šalinimas;
- tuščios eigos parametrų koregavimas;
- ir kt.

Šių procedūrų atlikimui mūsų internetinė parduotuvė siūlo kokybišką, o esant reikalui ir patobulintą įrangą: Galletto 2 Master v54, KESS V2 Master, K-Tag ECU Master, Piasini v.4.1 master, MPPS v16, BDM 100 ir daugybę kitos įrangos.

192 2018/12/18