Kokie būna automobilių diagnostikos įrangos variantai?


Šiuolaikinis automobilis – tai neįtikėtinai sudėtingas įrenginys, kuriame veikia ir tarpusavyje sąveikauja dešimtys mazgų ir blokų. Kiekvienas iš jų pats dažnai būdamas šiuolaikinės inžinerinės minties viršūne, kartu darniai veikia su kitais automobilio blokais. Sunku įsivaizduoti automechaniką, kuris sugebėtų nuodugniai ištirti visus mazgus ir mechanizmus, greitai nustatytų silpnas vietas ir galimus gedimus remdamasis vien savo patirtimi.

Tačiau iš tiesų tam net nėra būtinybės. Automobilių gamintojai seniai suprato, kad pasikliauti fenomenalia automechaniko nuojauta neverta ir pasirūpino tuo, kad šiuolaikinio automobilio gedimą surasti ir pašalinti galėtų ne tik talentingi ekstrasensai, bet ir paprasti autoserviso darbuotojai. Tam jie sukūrė automobilių diagnostikos skenerį.

Automobilio diagnostikos įranga, kas tai?

Automobilių įrenginys – tai prietaisas, specialiu laidu jungiamas prie automobilio diagnostinės jungties ir nuskaitantis automobilio mazguose ir blokuose esančių daviklių duomenis. Automobilio diagnostikos įrenginys gali būti savarankiškas prietaisas arba į stacionarų ar nešiojamą kompiuterį ar, net išmanųjį telefoną įdiegta programa. Prietaiso esmė nuo to nekinta  – specializuota programinė įranga nuskaito automobilyje esančių daviklių duomenis, juos apdoroja ir tada žmogui suprantama forma rezultatus pateikia ekrane.

 Įrenginių variantai

Diagnostinius įrenginius sąlygiškai galima išskirstyti į tris dideles grupes:

·         dyleriniai įrenginiai;

·         universalūs įrenginiai;

·         konkretaus gamintojo automobiliams skirti įrenginiai.

Dyleriniai įrenginiai;

Tai profesionalūs prietaisai. Jie skirti darbui oficialaus automobilių gamintojo atstovo servisuose. Įprasta, kad tokie skeneriai gali atlikti kokybišką ir visavertę visų automobilio sistemų ir parametrų diagnostiką. Taip pat įprasta, kad dylerinis įrenginys turi tam tikrus funkcijų apribojimus – jis pilnavertiškai gali veikti tik su kokia nors konkrečia marke arba su vieno gamintojo automobiliais. Dyleriniai įrenginiai yra gana brangūs, todėl nedideli servisai dažniausiai jų neturi, nekalbant jau apie paprastus mėgėjus, automobilių remonto entuziastus.

Universalūs įrenginiai;

Šių automobilių diagnostikos įrenginių populiarumas neblėsta dėl to, kad jų pagalba galima atlikti gana gilią kelių dešimčių gamintojų automobilių diagnostiką. Šiame segmente gaminamas didžiausias prietaisų kiekis. Akivaizdu, kad pagrindiniai universalių įrenginių pirkėjai yra autoservisai. Būtina pažymėti, kad šiame segmente nėra universalaus prietaiso visiems gyvenimo atvejams. Perkant universalų skenerį, pagrindiniu orientyru tampa regionas (europietiški, azijietiški ar amerikietiški automobiliai), kuriame gaminami automobiliai, kuriuos numatoma diagnozuoti.

Konkretaus gamintojo automobiliams skirti įrenginiai (markiniai)

Paprasčiausi ir prieinamiausios kainos įranga yra skeneriai skirti konkretaus gamintojo automobiliams. Markiniais priimta vadinti prietaisus, palaikančius vienos kurios nors markės ar vieno gamintojo markių grupės automobilių diagnostiką. Tarp markinių įrenginių yra prietaisų galinčių atlikti pakankamai gilią diagnostiką, o yra ir prietaisų, turinčių minimalų, pačių paprasčiausių funkcijų rinkinį. Akivaizdu tai, kad bet kokiu atveju jie nėra pajėgūs konkuruoti su rimtą dylerinię automobilių diagnostikos įrangą. Nepaisant to, daugelis autoservisų ir paprastų mėgėjų mielai perka tokius skenerius ir sėkmingai diagnozuoja automobilių sistemas, randa gedimus ir jos likviduoja apsieidami be profesionalios įrangos pagalbos.


261 2018/12/04
Panašios prėkes
OP-COM Plus 1.70 Professional

Naujausia adapterio OP-COM versija Plus 1.70 Professional skirta darbui su automobiliais pagamintais..

Sandelyje:

51.00€

Vasia Diagnost Pro 18.9.0 (Originalas)

Vasia Diagnost PRO adapteris (dar vadinamas VCDS arba VAG com) ir jūsų kompiuteris tai idealus derin..

Sandelyje:

118.00€